Magie dobrého spaní

Neustále přemýšlíme jak vylepšit Vaše usínání a prohloubit Váš nerušený spánek, proto společnost Kauffmann nepřetržitě navrhuje nové inovace v oblasti přikrývek a polštářů. Samozřejmě víme, že i další faktory hrají při Vašem usínání a snění velkou roli. Některé z nich dokážou naše výrobky ovlivnit jen částečně, proto jsme dali dohromady pár zajímavých a užitečných rad, které Vám pomohou snadno a pohodlně usnout.

Alergie

Alergie jsou PROBLÉM - ALE NE PRO NÁS!

Prachové peří má kromě neskonalého množství výhod ještě jednu pozitivní vlastnost. Neposkytují domov pro roztoče. Roztoče jsou hlavní příčinou alergií na prach, kterými trpí mnoho lidí. Studie provedené na univerzitě v Kielu, Frankfurtu, Wellingtonu a na Novém Zélandu prokázaly, že, na rozdíl od všeobecného přesvědčení, jsou lůžkoviny z prachového peří obzvláště vhodné pro alergiky, jelikož poskytují příjemné anti alergenní prostředí pro klidný spánek. Můžete tedy nerušeně oddychovat a snít.

Na každém produktu společnosti Kauffmann najdete značku NOMITE. To znamená, že naše peřiny a polštáře jsou zcela vhodné pro osoby s alergií na roztoče.

NOMITE

Označením výrobků Kauffmann tímto symbolem, potvrzujeme výrobu polštářů a peřin dle normy PAS 1008 nastavenou Německým institutem pro certifikaci [Deutsche Institut für Normung]. Značka NOMITE je všeobecně uznávaná a standardně používaná Asociací evropských výrobců matrací a ložního prádla. Znamená to, že naše lůžkoviny jsou vhodné i pro klienty bojující s alergií na roztoče především z těchto důvodů:

  • Před plněním do síťoviny je peří a prachové peří hygienicky upraveno, tak aby byli roztoči zahubeni
  • Sýpkovina polštářů i peřin je speciálně tkaná, tak aby se peří nemohlo protlačit ven, což poskytuje další dodatečnou ochranu proti roztočům.
  • Na základě neustálých změn vlhkosti, vzdušnosti a teploty je klima v péřových peřinách naprosto nevhodné pro výskyt roztočů

NOMITE je všeobecně uznávaný symbol, který je standardně používaný Asociací evropských výrobců matrací a ložního prádla.

Na této webové stránce naleznete podrobnější informace ke značce NOMITE: www.nomite.com

DAUNASAN

Tento symbol, který najdete na výrobcích Kauffmann, zaručuje splnění veškerých předepsaných hygienických požadavků. Tyto požadavky stanovuje Evropská norma DIN EN 12935. Peří a prachové peří se před výrobou musí vyprat, chemicky upravit a nakonec usušit při teplotě přesahující 100°C, vše pod přísným dohledem.

Daunasan ® je registrovaná ochranná známka Asociace evropských výrobců matrací a ložního prádla.

 

Usínání snadněji

Zde je 9 pyžamových tipů, které Vám pomohou usnout snadněji. Samozřejmě, naše tipy jsou určeny pouze pro Vaše každodenní rutiny. S Vaším lékařem by bylo vhodné konzultovat dlouhodobější obtíže při usínání nebo v případech závažné nespavosti.

Tip 1: Ujistěte se, že máte správné prostředí pro spánek

Ujistěte se, že máte správné prostředí pro spánek. V ložnici by měla být tma. Před spaním bychom měli v pokoji krátce, ale intenzivně vyvětrat, abychom zajistili tělu dostatečné množství kyslíku. Ideální teplota v místnosti by se měla pohybovat kolem 18 °. Nepodceňujte výběr kvalitní matrace a nastavitelného lamelového roštu, vždyť v posteli strávíte 1/3 svého života. Zkuste usínat vždy ve stejnou dobu a před spaním se vyhýbejte sportovním aktivitám, ty stimulují krevní oběh, což má za následek větší okysličení mozku – jednoduše řečeno, nechce se nám spát. Daleko lepší je sportovat 3-4 hodiny před spaním a pak už jen relaxovat.

Tip 2: Odstraňte rušivé elementy

Pečlivě zvažte, jaké rušivé elementy mohou zhoršovat Váš spánek a snažíte se je odstranit. Mohou to být:

  • Zvuky
  • Pachy
  • Světlo

Pokud pohyby Vašeho partnera způsobí, že se probudíte, mohla by pomoci větší postel nebo oddělená matrace. Noční "boje" přes sdílenou peřina mohou mít také negativní vliv na spánek.

Dalším tipem mohou být špunty do uší. I když se to nezdá, může Vás probudit hluk z ulice nebo jiné zvuky, které si nemusíte uvědomit.

Tip 3: Lehká večeře

Večeře by měla být lehká a dobře vyvážená. To je snadnější pro trávení a nebude Vám to vadit při usínání. Několik hodin by mělo proběhnout mezi jídlem a spánkem, jinak bude těžší usnout. Nedoporučuje se konzumace nápojů obsahující kofein v pozdních večerních hodinách, protože kofein stimuluje aktivitu mozku a díky tomu se Vám bude hůře usínat. Také je vhodné snížit konzumaci alkoholu před spaním. Alkohol Vám může pomoci usnout, ale zhoršuje celkovou kvalitu spánku.

Tip 4: Nech své myšlenky

Mnoho lidí leží v noci v posteli a je vzhůru, protože přemýšlí nad různými věcmi. Nejlepším řešením, jak zastavit tyto myšlenky, je najít si rituál, který Vás během 10 minut zbaví těchto myšlenek, abyste mohli jít s klidnou hlavou spát.

Tip 5: Relax na těle i na duši

Udělejte něco pozitivního nebo inspirativního předtím, než jdete spát. Záhadné vraždy, thriller nebo denní zprávy není to nejvhodnější, co by se mělo sledovat při usínání. Místo toho si připravte inspirativní knihu na Váš noční stolek, nebo se může usadit a poslouchat relaxační CD. Tímto způsobem budete bez námahy usínat a nebudete si brát žádné děsivé obrázky s sebou na cesty do říše spánku.

Tip 6: Dopřejte si dobré, zdravé zívnutí

Pokud zívat, je velká šance, že budete spát velice dobře. Aby bylo možné záměrně vyvolat zívnutí, stačí spustit špičkou jazyka přes dásně - nejprve v přední a pak v zadní části. Budete zívat v okamžiku.

Tip 7: Udržujte své nohy v teple

I když odborníci doporučují chladnou místnost ke spánku, toto se nevztahuje na nohy. Studené nohy nejsou to, co chcete, když usínáte. Pohodlné ponožky, teplá koupel nebo masáž nohou je mnohem efektivnější způsob na přípravu ke spánku.

Tip 8: Udělejte si čas na rituály před spaním

Každý z nás má nějaké triky pro dobrý a rychlý přechod do režimu spánku. Někteří provádí autogenní trénink nebo jógu, jiní si dopřejí krátkou večerní procházku. Rozhodněte se sami, co na Vás nejlépe funguje. Co také dobře funguje, jsou staré domácí léky a bylinky. Děti nejsou jediní, co hlasovaly pro teplé mléko s medem. Horký bylinný čaj z kozlíku, chmele, meduňky nebo levandule. Toto všechno může pomoci k rychlému usnutí. A tady je speciální tajný recept na "skleničku":
Smíchejte následující složky (k dispozici jsou ve zdravé výživě, obchodě nebo lékárně)

  • 5 g fenykl
  • 5 g kmínu
  • 20 g máty peprné
  • 20 g kořene kozlíku lékařského

U každého šálku nalijete vařící vodu přes jednu čajovou lžičku bylinné směsi. Med může být přidán, pokud rádi sladíte.

Tip 9: Nenutit se do spánku

Má smysl jít do postele, jen když se opravdu cítíte unavení. Pokud prostě nemůžete usnout, tak nemá smysl házet sebou a otáčet se v posteli celou noc. Po 20 minutách bez jakýchkoli výsledků, zkuste vstát a dělat něco jiného - možná si můžete přečíst pár stránek.

Aktuality

Cestovní příkrývky

Ať už jde o letadlo, výlet, nebo pohovku, cestovní deka vás připraví na všechny eventuality. Inovativní cestovní deka vyrobena z módních vnějších materiálů v kombinaci s husím peřím Vám zaručuje příjemný pocit, ať jste kdekoliv. Tuto cestovní deku užívají francouzské aerolinky.

/ ARCHIV AKTUALIT /